Procvičování s využitím ICT

Vytváření testů a cvičení ve výuce pomocí software je efektivním způsobem, jak studenty zapojit a zlepšit jejich dovednosti. Existuje mnoho aplikací a nástrojů, které vám umožní snadno vytvořit testy, kvízy a cvičení. Zde je několik důvodů, proč je výhodné pro procvičování využívat ICT:

 1. Okamžitá zpětná vazba umožňuje studentům ihned zjistit, zda odpovídají správně či chybně. To jim dává příležitost uvědomit si chybz a zlepšit své dovednosti a porozumění.
 2. Vědomí toho, že jsou jejich úkoly a odpovědi hodnoceny, může studenty motivovat k lepšímu výkonu. Okamžitá zpětná vazba slouží jako odměna za jejich úsilí.
 3. Učitelé mohou okamžitě identifikovat slabé stránky studentů a přizpůsobit výuku na základě jejich potřeb. To zvyšuje efektivitu výuky.

  Zde představujeme deset pravděpodobně nejčastěji využívaných aplikací pro tvorbu testů:
 4. Učitelé mohou okamžitě identifikovat slabé stránky studentů a přizpůsobit výuku na základě jejich potřeb. To zvyšuje efektivitu výuky.

  Zde představujeme deset pravděpodobně nejčastěji využívaných aplikací pro tvorbu testů:

Některé z těchto aplikací jsou:

 1. Google Forms: Google Forms je zdarma dostupný nástroj od Google, který umožňuje vytvářet různé druhy formulářů, včetně testů a kvízů. Můžete přidávat otázky s více volbami, otevřenými otázkami, mřížkovými otázkami a dalšími.
 2. Microsoft Forms: Microsoft Forms je podobný nástroj jako Google Forms, který je součástí balíčku Microsoft 365. Umožňuje vytvářet kvízy a sbírat odpovědi od studentů.
 3. Quizlet: Quizlet je platforma zaměřená na učení slovíček, ale umožňuje také vytvářet vlastní kvízy a testy na různá témata. Obsahuje různé režimy učení, včetně hry.
 4. Kahoot!: Kahoot! je interaktivní platforma pro vytváření kvízů a her pro výuku. Studenti mohou soutěžit a odpovídat na otázky pomocí svých zařízení.
 5. Mentimeter: Mentimeter je nástroj pro interaktivní prezentace a sběr zpětné vazby, ale může být také využit pro vytváření kvízů a anket. Umožňuje různé typy otázek a reakcí od studentů.
 6. Socrative: Socrative je nástroj určený pro učitele, kteří chtějí vytvářet kvízy, cvičení a průběžnou hodnocení. Studenti mohou reagovat na otázky v reálném čase.
 7. QuizMaker: QuizMaker od Wondershare je specializovaný software pro vytváření kvízů. Obsahuje různé funkce, včetně možnosti vkládat multimediální obsah.
 8. Edmodo: Edmodo je výuková platforma, která obsahuje funkci pro vytváření kvízů a testů. Studenti mohou také komunikovat a spolupracovat na této platformě.
 9. ProProfs: ProProfs je online platforma pro vytváření kvízů, testů a průběžného hodnocení. Obsahuje funkce pro sledování výsledků studentů.
 10. Moodle: Moodle je open-source e-learningová platforma, která umožňuje vytvářet a spravovat testy, kvízy a další výukové materiály.

K procvičování lze využít i celou řadu edukačních her, i když většina z nich je v anglickém jazyce:

Sdílet na Facebook
Sdílet na Twitter

Vybrali jsme pro Vás

Související

Přejít nahoru