Eduklub

Flip.com

Flip.com

Aplikace Flip.com (dříve známá jako Flipgrid) dovoluje učiteli vytvářet skupiny, ve kterých pak žáci on-line diskutují na zvolená témata. Diskuze probíhají formou nahrávání video nebo audio příspěvků, na které mohou žáci navzájem reagovat. Nedochází tedy k přímému kontaktu.

Na rozdíl od sociálních sítí je vše pod kontrolou učitele, který rozhodne, co může každý uživatel vidět a na co reagovat. Možnost nahrávat pouze audio formát odbourává trému či nepříjemná pocit „před kamerou“. Výstupy lze dokonce sdílet i s lidmi v širší komunitě, například s rodiči – stačí jim poslat připojovací k=od, podobně jako v Kahootu.

Aplikace (web či mobilní apka) může sloužit jak pro hodiny cizího jazyka, tak pro jakýkoli další předmět, např. debaty v hodinách občanské výchovy nebo prezentace v naukových předmětech.

Videa/audia lze v aplikaci přímo nahrávat nebo je vkládat jako přílohu. Maximální délku vide nastavuje správce skupiny, a to od 30 sekund po 10 minut. Přímo v programu pak lze dodávat videím různé efekty, pozadí apod.

Flip.com působí moderně, je funkční a plně pod kontrolou učitele. Nemá omezení ve formě placeného obsahu. Jedinou překážkou tak může být snad jen neexistence českého uživatelského prostředí…

Flip myslí i na začátečníky. Pro ty jsou v angličtině a španělštině připraveny podpůrné materiály. V rámci komunity pak lze sdílet jednotlivé „topic“ a učit se od ostatních.

Napsat komentář