Využití distanční výuky v prezenční výuce

Využití zkušeností z distanční výuky v prezenční výuce

Distanční výuka je pro středoškoláky konečně pasé, v minulém týdnu se po několika měsících vrátili do škol. Mnoho škol doufá, že se již k distanční výuce nebudou muset vracet a že jí je konec. To ale neplatí na Smíchovské střední průmyslové škole a gymnáziu, kde se uskutečnil kulatý stůl, u kterého mohli i studenti vyjádřit svůj názor na pokračování distanční výuky i v budoucnu.

Dne 25. května pořádala škola kulatý stůl pomocí videokonference, tématem bylo využití zkušeností z distanční výuky v prezenční výuce. K tomuto jednání pozval ředitel Radko Sáblík členy vedení školy, zástupce předmětových komisí, učitele, absolventy a studenty školy. Na videokonferenci se všichni shodli, že je v nějaké podobě vhodné distanční výuku do té prezenční zahrnout, a řešila se hlavně forma distančního vzdělávání. Jedním z návrhů bylo, že by se jeden den v týdnu trvale zavedla distanční výuka, další, aby byl jeden den distanční výuky pro celou školu jednou za tři týdny.

Jako student této školy jsem i se svými spolužáky nad touto formou přemýšlel. Dohromady jsme proto dali také naše společné stanovisko, které jsme pak následně poslali řediteli školy, ve kterém jsme vyjádřili svůj názor, že by se měl zavést jeden den v týdnu, pro který by byla distanční výuka vhodná.

Dopis řediteli školy

Vážený pane řediteli,

jako předseda třídy 2.C posílám oficiální stanovisko naší třídy ohledně zavedení distanční výuky na vybraný den v týdnu pro následující ročníky.

Naše třída se shodla, že distanční výuka má své využití a dokáže být velice přínosná. Jsme přesvědčeni, že zavedení tohoto stylu výuky je nezbytnou součástí modernizace školství, která pomůže studentům rozvíjet samostatnost a vlastní zodpovědnost. Jsme pro to, aby se prezenční výuka zkrátila z pěti dnů na čtyři a místo toho se přidal den, který by byl věnovaný právě distanční výuce, ve které by byl prostor na předměty pro to vyhovující, a také pro studentské projekty, u kterých není nezbytná přítomnost ve škole.

V distanční výuce jsme strávili rok, a proto víme o předmětech, které distančně šly velice špatně, ale zároveň i o těch, u kterých nyní při posledním návratu do školy strádáme, jelikož nám distančně přinesly mnohem více.

Jako třída se proto těšíme na další diskuse o uvedení frontálního způsobu výuku pro další následující roky a tuto inovaci vítáme a plně podporujeme.

Za třídu 2.C, Patrik Vodrážka

Zdroj: prahaskolska.eu, Patrik Vodrážka 

Sdílet na Facebook
Sdílet na Twitter

Vybrali jsme pro Vás

Související

Přejít nahoru